Firma SANTEN rusza z pierwszą kampanią w Polsce dla wyrobu medycznego CATIONORM.

Firma SANTEN rusza z pierwszą kampanią w Polsce dla wyrobu medycznego CATIONORM – emulsji na zespół suchego oka.

Ruszyła kampania CATIONORMu preparatu nowej generacji – pierwszej emulsji kationowej przeznaczonej dla  osób z objawami zespołu suchego oka. Producent jest właścicielem zaawansowanej, unikalnej  technologii działania nanoemulsji kationowej.  Film łzowy, chroniący nasze oczy przed wysychaniem i podrażnieniami, nie składa się wyłącznie z wody, lecz ma postać naturalnej emulsji. Dlatego uzupełnianie filmu łzowego wyłączenie składnikiem wodnym nie jest wystarczające a efekt jest najczęściej krótkotrwały. Wymusza to na pacjentach częste stosowanie kropli. Dla długotrwałego i pełnego efektu warto uzupełniać cały film łzowy warstwę wodną, lipidową oraz mucynową.

Kampania ma na celu dotarcie do pacjentów, właśnie z tą informacją.   „Rynek kropli na zespół suchego oka rośnie od kilku lat.  Ponad 90% produktów w kategorii „sztuczne łzy” daje wyłącznie krótkotrwałą ulgę jedynie nawilżając oczy. Konkurencja silnie wspierana jest w kanałach ATL, głównie w TV. Zdecydowaliśmy się wykorzystać przewagę Cationormu nad konkurencją w oparciu o jego skład oraz mechanizm działania i stworzyć nową kategorię – emulsji kationowych.” – mówi Radosław Rajkowski, marketing manager Santen Oy S.A.

Grupa docelowa, do której kierowana jest komunikacja to przede wszystkim kobiety z większych miast, w wieku 30-50 lat.

Kampania jest realizowana w telewizji (stacjach ogólnopolskich i tematycznych) oraz internecie. Równolegle Santen prowadzi komunikację produktu wśród lekarzy specjalistów.

Firma Santan obsługiwana jest w wyniku rozstrzygniętego przetargu przez firmę Media People działającą w konsorcjum z kolektywem strategicznym Melting Pot oraz agencją  kreatywną Mantra Media. Film został zrealizowany przez dom produkcyjny Monte Video.

 

 

Media People partnerem merytorycznym konferencji „Marketerze, czy nadążasz?”

Media People partnerem merytorycznym konferencji „Marketerze, czy nadążasz?” w ramach Forum Marketingu Zintegrowanego

Forum to dwudniowa konferencja dla osób związanych z marketingiem i światem reklamy. Pierwszy dzień to prezentacja najlepszych case studies marketingu 360, realizowanych w ostatnich miesiącach – 12 wyjątkowych kampanii B2C i B2B, które zdobywały nagrody w branżowych konkursach, wykorzystywały innowacyjne rozwiązania i skutecznie działały. Niepowtarzalna możliwość zobaczenia jak najlepsi marketerzy realizują swoje kampanie i osiągają sukces. Drugi dzień jest pełen „Inspiracji”, w trakcie którego uznani eksperci inspirują, motywują i pobudzają uczestników do dalszego podbijania marketingowego świata.

W tym roku w dniach 17-18 października gościliśmy ponownie w Cinema City, w Galerii Mokotów w Warszawie.

Hasło tegorocznej edycji FMZ „Marketerze, czy nadążasz?” odnosi się do coraz większej ilości danych, narzędzi i rozwiązań, którymi marketerzy muszą umieć się posługiwać. Forum jest platformą wymiany wiedzy i doświadczeń, a także nawiązywania nowych relacji biznesowych.

Forum to wyjątkowe spotkanie liderów branży marketingowej, którzy co roku znajdują tu wszystko, czego potrzebują do skutecznego działania i ciągłego rozwoju. Najlepsze benchmarki działań marketingu zintegrowanego, wyjątkowe inspiracje, fantastyczna atmosfera sprzyjająca nauce, wymianie wiedzy oraz budowaniu relacji biznesowych.

Media People ma swojego przedstawiciela w Radzie Programowej konferencji.

Więcej na stronie www.polskimarketing.pl

CANnual Report 2017: digital zdobywa coraz większą część marketingowego tortu

 

Ukazała się już trzecia edycja CANnual Report – najbardziej wszechstronnego przewodnika po branży reklamowej w regionie CEE. Jego premiera miała miejsce 17 października br. w Pradze podczas CANnual Conference 2017. Jej organizatorem i wydawcą raportu jest weCAN, sieć zrzeszająca niezależne agencje reklamowe i domy mediowe z Europy Środkowo-Wschodniej. Tegoroczna publikacja poświęcona content marketingowi jest dostępna pod adresem: http://cannualreport.wecan.net/2017#/hello.

weCAN to największa niezależna sieć agencyjna w Europie Środkowo-Wschodniej. Zrzesza niezależne agencje reklamowe i domy mediowe z 16 państw. Jednym z jej podstawowych celów jest dzielenie się wiedzą ekspercką na temat branży reklamowej w regionie CEE zarówno wewnątrz organizacji, jak i na zewnątrz. Dlatego też weCAN m.in. od trzech lat wydaje CANnual Report, w którym znajdują się informacje dotyczące sytuacji i trendów marketingowych w regionie CEE oraz w poszczególnych krajach.

Tegoroczny raport obejmuje analizy przekrojowe i szczegółowe opisy rynków reklamowych w 14 państwach: Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Estonii, Polsce, Rosji, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i na Litwie, Łotwie, Ukrainie oraz Węgrzech. Autorami rozdziału poświęconego Polsce są: Weronika Szwarc-Bronikowska – Wiceprezes Zarządu ds. Strategii i Rozwoju Media People, Dawid Bartosik – Content Director Walk oraz Grzegorz Dzięgielewski – Content Designer Walk.

Jak wynika z raportu w 2016 roku, mimo 1% spadku, telewizja pozostała najchętniej wykorzystywanym medium. Wydatki na OOH (9%) i reklamę radiową (6%) pozostają na tych samych poziomach, co rok wcześniej. Podobnie jak na Zachodzie – digital staje się coraz popularniejszy, a reklama prasowa utrzymuje trend spadkowy. Różnica w wydatkach reklamowych na obydwa typy mediów z 4% w 2014 roku wzrosła do 17% w roku 2016, a w Polsce z 22% do 32%. W poprzedniej edycji raportu tylko w Czechach i na Węgrzech wydatki na reklamę w telewizji były mniejsze niż na rozwiązania digitalowe. W 2016 roku dołączyła do nich Litwa. Biorąc pod uwagę dane z CANnual Report 2017, w tym roku najprawdopodobniej do tego grona wejdą też Polska, Rosja i Słowacja, ponieważ różnica w wydatkach reklamowych na obydwa typy mediów w tych krajach wynosi od 2 do 5%.

Do wzrostu popularności digitalu w Europie Środkowo-Wschodniej w bardzo dużym stopniu przyczynili się tacy giganci, jak Facebook i Google. W zeszłym roku największy przyrost użytkowników, na poziomie 10% w niemal każdym z krajów, odnotował portal YouTube, podczas gdy liczba nowych użytkowników Facebooka wzrosła o 3-5%, a Instagrama o 5-10%. Te trzy portale są też najchętniej używanymi w większości krajów regionu CEE. Wyjątkami są Rosja i Ukraina, gdzie liderem jest VKontakte i Łotwa, w której na podium znalazł się Draugiem.

W związku z rosnącym znaczeniem digitalu tematem przewodnim tegorocznego raportu został content marketing. Hasła „Content is King” Bill Gates użył w tytule artykułu już w 1996 r., jednak to dopiero era internetu i digitalowych rozwiązań sprawiła, że stało się ono obowiązującym mottem „ludzi reklamy”. Jednym z kluczowym elementów w tym procesie było wprowadzenie przez internetowe media możliwości segmentacji użytkowników, co pozwoliło markom docierać do ściśle wyselekcjonowanych grup potencjalnych klientów. W Polsce bardzo dobrze pokazuje to wykres popularności wyszukiwania frazy „content marketing” w Google. W latach 2014-2015 zainteresowanie tematem wzrosło trzykrotnie w porównaniu do lat 2010-2011 i utrzymuje się na podobnym poziomie do dziś.